II Festiwal KOLEJ W MINIATURZE,18-19.III. SOSNOWIEC 2017

Kiermasz

Przy tak udanej prezentacji i zabawie, goście Festiwalu masowo naparli na sklepowe stoiska chcąc natychmiast zaspokoić złapanego bakcyla. Ruch w interesie był na okrągło, od pierwszej do ostatniej chwili trwania Festiwalu, a przypominam, że w niedzielę ludzi było dwa razy więcej niż w sobotę. Ich potrzeby nabycia kolejek, modeli, torowisk, budownictwa i wszelakich akcesoriów do budowy makiet na pewno z zadowoleniem zaspokajali:Przy tak udanej prezentacji i zabawie, goście Festiwalu masowo naparli
na sklepowe stoiska chcąc natychmiast zaspokoić złapanego bakcyla. Ruch w interesie był na okrągło,
od pierwszej do ostatniej chwili trwania Festiwalu, a przypominam, że w niedzielę ludzi było dwa razy więcej niż w sobotę. Ich potrzeby nabycia kolejek, modeli, torowisk, budownictwa i wszelakich akcesoriów do budowy makiet na pewno z zadowoleniem zaspokajali:

Lokland – Jan Mamajko – Węgrzce k/o Krakowa – http://www.lokland.com.pl/

Świat Modeli – Ryszard Herok – Rybnik – http://swiatmodeli.com/ – ma największą ofertę modeli niepospolitych, od różnych małych lub niszowych wytwórców.

JAGA – Andrzej Barski – Siemianowice Śl. – http://www.jaga-hobby.pl/ – ma bogatą ofertę budownictwa, zieleni i innych akcesoriów do budowy makiet.

KoTeBi – Stefan Stachowicz – Kruszyn k/o Włocławka – https://www.swiatmodeli.eu/ – producent wycinanych laserem z kartonu i sklejki: budownictwa, infrastruktury, urządzeń, materiałów i wszelakich akcesoriów do budowy makiet i modeli.

Mercurius – księgarnia techniczna – Gliwice – http://ksiegarniagliwice.pl/pl/c/motoryzacja-transport/161 – z bogatą ofertą „kolejowych” wydawnictw.fot. Grzegorz Gransicki PIKO Polska

fot. Marcin Kapica                                                                                          

fot. Grzegorz Gransicki PIKO Polska


Giełda

Stragany z kolejkami prowadzili znani giełdowicze: Piotr Rosikoń i Artur Przewłocki z Warszawy, Lech Figurski z Wrocławia, Janusz Bochenkiewicz, Stefan Dyrda.
fot. Grzegorz Gransicki - PIKO Polska